брой 1370 БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ВСЕКИДНЕВНИК 17/05/2010
Първа страница У насПо светаТемаИнтервюКоментариИкономикаНов световен редГлас народенЧетивоХобиСпортПоследна
Архив

Загуби на първите отбори във волейбола

Националният отбор по волейбол на България за мъже загуби първия си мач за 2010 г. В Попрад (Словакия). Тимът на Силвано Пранди беше победен от местния национален отбор с 2:3 (22:25, 25:23, 22:25, 30:28, 13:15) за 105 минути игрово време. Италианският селекционер избра да изиграе тази контрола със сравнително постоянна седморка в първите три гейма и с почти изцяло променен основен състав в последните два. Тримата ни централни блокировачи Теодор Тодоров, Светослав Гоцев и Николай Николов играха на добро равнище, като първият от тях стана и топреализатор на срещата с 14 точки. Основна причина за загубата бяха многото сгрешени сервиси. Женският ни национален тим отстъпи също в контрола пред Испания като гост и също с 2:3 гейма.